Екологічний напрямок

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Сьогодні особливої актуальності набуває проблема формування й розвитку екологічної свідомості населення як найважливішого чинника зміни екологічного стану міста, області, збереження екологічної рівноваги між суспільством і природою. Тому   ми  прикладаємо багато зусиль задля формування у молоді  почуття співпричетності, відповідальності, готовності жити у злагоді з природою та  у відповідності до її законів.  В своїй роботі  ми намагаємось, якомога більш залучити  дітей та молоді  до  посильної практичної діяльності.

В 2012 році  волонтери ГО «ФЛОРА» створили електронну мапу стихійних сміттєзвалищ на території обласного центру. Було обстежено 125 вулиць приватного сектора  та  15 км берегових смуг річок Біянка, Сугоклея та  Інгул. Було виявлено 33 стихійних сміттєзвалища. На основі проведеного спостереження була підготовлена  мапа  стихійних сміттєзвалищ нашого міста.  Ця мапа була передана в штаб по проведенню весняного загально міського прибирання. В період з 21 квітня по 19 травня було проведено 5 акції по прибиранню стихійних сміттєзвалищ. Завдяки широкому  використанню соціальних мереж нам вдалось  залучити до акції більше 900 осіб – людей різного віку та соціальних груп. Акції були проведені в районах міста: Новомиколаївка, Олексіївка, В.Балка, міський сад,  Полтавська. Ці райони були обрані тому, що за останні років 30 в цих місцях не ступала нога комунальних служб.

Під час акцій було вивезено понад 3 тон сміття,  висаджено 232 дерев різних порід та 50 кущів  спиреї.

В цьому році   окрім ресурсів нашої організації ми залучали  незалежних експертів  для Проведення комплексного незалежного аналізу  ходу реалізації програм  та  аналізу виконання  державою зобов’язань щодо забезпечення  права кіровоградців  на  захист  від  впливу іонізуючого випромінювання

В 2012 році вперше в регіоні було зроблено ґрунтовний аналіз виконання « Комплексної програми захисту населення Кіровоградської області від впливу іонізуючого випромінювання на 2009 –2013 роки» , оцінено рівень її ефективності, розроблені рекомендації щодо внесення змін.  Вперше до такого процесу були залучені широкі верстви населення. Реалізація проекту дозволила  «сколихнула» громадськість, дозволила показати органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, що громада міста та області занепокоєна  станом навколишнього середовища в регіоні.

2 страница флаера

Але найголовнішою проблемою при реалізації екологічних проектів є психологічний аспект. В часи, коли люди змушені на перше місце ставити вирішення економічних проблем, питання екології, на жаль, для них відходить на другий план. І це сприйняття проблем навколишнього середовища дуже важко подолати.

Місцеві мешканці часто не вірять в те, що щось можна змінити в їх мікрорайоні на краще, що  звалища, які роками  створювались  біля їх будинків,  в скверах, на берегах річок, можна розчистити, а на їх місці відродити  парки та зони відпочинку, що це під силу громадам і їх  мешканцям.

Саме тому ми показали реальними прикладами, що можна щось зробити. Залучення ЗМІ, дозволило провести широке інформування громади про історії успіху. Саме такі «живі» приклади успішної боротьби за чисте довкілля сприяють подоланню суцільної зневіри членів громади.

1 страница флаера

Share Button
Contact Form Powered By : XYZScripts.com